فوریه 23, 2020

چاپ کتاب سلامت روان در پرستاری تالیف سمانه طاطیان

معرفی کتاب

عنوان: سلامت روان در پرستاری
مولف: سمانه طاطیان
موضوع: بهداشت روانی پرستاران، جنبه های روان‌شناسی نوبت کار
ناشر: نسل روشن
چاپ: چاپ اول ۱۳۹۸
تعداد صفحات: ۷۷ ص
شابک: ۰-۱۲۰-۲۴۷-۶۲۲-۹۷۸

درباره‌ی کتاب

مفاهیم کار و خانواده بیشترین و قویترین پیوند را با فرد و جامعه دارند، به طوری که ایجاد تعادل بین آنها ارزش و اهمیات بالایی دارد. ا گر رابطه ی بین کار و زندگی خانوادگی مدیریت نشود، تعارض بین آنها زیان‌های جبران ناپذیری برای فرد، سازمان و جامعه در پی خواهد داشت.

پرستاران از اعضای مهم در سیستم خدمات سلامت هستند، که جامعه ی بشری به خدمات آنها نیاز دارد و آنها تأثیر خود را در نظام سلامت از طریق ایفای نقش‌های مخنلف انجام می‌دهد. برای پرستاران نیز مان د دیگر اقشار جامعه کار و پیشه به عنوان مهمترین عامل شکل دهنده‌ی هویت اجنماعی، منبع تأمین کرده‌ی خانواده و شکل دهنده‌ی روابط اجنماعی تلقی می‌شود به همین دلیل است که امروزه به محیط‌های شغلی و شرایط کار کارکان به عنوان امری به منظور بالا بردن کیفیت کار، حفظ سلامت و بهداشت کارکنان و همچنین بهره‌ووری بیشتر و بهتر از طول مدت سنوات کاری توجه می‌شود. بسیاری از پرسناران امروزه با چالش متعادل سازی نقش‌های شغلی و خانوادگی خود مواجه هستند.

حرفه پرستاری از گذشته‌های دور به دلیل خصوصیات شغلی همچون ارتباط دائمی با بیماران، مسائل زیان آور محیطی همچون اشعه، عوامل بیولوژیک و کار در شیفت شب از عوامل زیانبار برای جسم و روان افراد خصوصا زنان محسوب می‌شود و با توجه به اینکه خواب شبانه برای سلامت افراد بسیار مفید است و کاهش آن باعث مشکلاتی همچون خستگی‌های زودرس، تحلیل قوای جسمانی، ابن به بیماری‌های جسمانی، اختلالات خلقی و افزایش احتمال بروز انواع سرطان می شود، ولی با همه این موارد شاهد حضور فعالانه زنان در بیمارستان‌ها هستیم که حتی حاضرند برای گذراندن زندگی و کمک به همسران خود سختی کار در شیفت‌های شبانه و مسائل ناشی از آن را متحمل شوند.

لینک خرید کتاب

1 دیدگاه در “چاپ کتاب سلامت روان در پرستاری تالیف سمانه طاطیان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *