فوریه 15, 2020 رمان خود را چاپ کنید

چگونه رمان خود را چاپ کنید – یا – چطور به نویسنده‌ای واقعی تبدیل شوید

اگر به نوشتن علاقمند هستید ، اگرکتب‌های رمان را دوست دارید، رمان‌های بسیاری خوانده‌اید و می‌خوانید و اگر در دفتر یا فایل‌های شخصی‌تان داستان‌ و رمانی نوشته‌اید که هنوز آن‌ها را به چاپ نرسانده‌اید و یا هنوز رمان‌تان را برای خوانده شدن دراختیار دیگران قرار نداده‌اید، این مقاله می‌تواند برای شما مفید باشد.

شاید نمی‌دانید چطور باید یک کتاب رمان را چاپ کنید، نمی‌دانید چطور باید مخاطبان خود را پیدا کنید، شاید اصلا مردد هستید و نمی‌دانید که آیا رمان شما ارزش چاپ شدن دارد یا خیر، پس نیاز دارید که برای برداشتن قدم اول راهنمایی شوید.

هدف خود را از نوشتن کتاب و چاپ آن تعیین کنید

شما کتاب یا رمان خود را چاپ نمی‌کنید که یک شبِ ره صد ساله را بروید، شما می‌نویسید و کتابتان را چاپ می‌کنید تا در مسیر درست قرار بگیرید و به عنوان نویسنده بتوانید خودتان را پرورش دهید. چاپ کتاب روشی ست تا بتوانید به عنوان یک نویسنده خودتان را محک بزنید و بازخورد چاپ کتاب و خوانده شدن آن ( حتی اگر جامعه محدودی را دربربگیرد) را دریافت کنید، این بازخورد بسیار موثر و مفید است.

ممکن است رمان نوشته شده به قلم شما یک کار درجه یک یا بی‌نظیر نباشد، ممکن است یک داستان متوسط یا یک رمان معمولی باشد، آیا بازهم باید برای چاپ آن اقدام کنید؟ پاسخ این است اگر نویسنده شدن برای شما اهمیت دارد، اگر می‌خواهید در مسیر رشد و پیشرفت قرار بگیرید و اگر می‌خواهید این کار را ادامه دهید، بله، می توانید آن را چاپ کنید و از نظرات و نقد خوانندگان رمان‌تان بهرمند شوید، بدین شکل می‌توانید خودتان را برای نوشتن کار بعدی تجهیز کنید.

خود را به عنوان یک نویسنده معرفی کنید

یک سایت یا یک وبلاگ شخصی داشته باشید و نوشته‌ها ی خودتان را در آن نشر بدهید، جدای از صفحات مجازی مثل فیس‌بوک و اینستاگرام یا تلگرام، داشتن یک وبلاگ یا سایت به نام شخص شما بسیار ارزشمند است و بر اعتبار کار شما می‌افزاید.

این نکته را در نظر داشته باشید که سایت و وبلاگ به نام اصلی خودتان باشد و نوشته‌هایتان را با نام خودتان منتشر کنید. سعی کنید از نوشتن  نام‌های مستعار خودداری کنید. یک وبلاگ شخصی یا یک وب سایت بسازید و کارهایتان را در آن نشر دهید این کار چند مزیت دارد اول اینکه خودتان مجبور می‌شوید که دقیق‌تر و پیگیرانه‌تر  و جدی تر به نوشتن بپردازید، دوم اینکه  این کار به شما کمک می‌کند تا نظرات خوانندگان خود را به طور مستقیم دریافت کنید و با بازخورد نوشته تان رو به رو شوید و سوم اینکه این کار بر اعتبار شما می‌افزاید و به کار شما به عنوان یک نویسنده رسمیت می بخشد.  

صفر تا صد چاپ کتاب

ناشر مناسبی برای چاپ رمان و انتشار کارتان پیدا کنید

برای انتخاب ناشر باید نکاتی را در نظر بگیرید. شک نکنید که ناشر در چگونگی انتشار کتاب شما نقش موثری خواهد داشت پس قبل از انتخاب ناشر و عقد قرار داد نکات اصلی را بررسی کنید.

ناشری را انتخاب کنید که تیمی علاقنمد، حرفه‌ای و پویا داشته باشد. همکاری با یک تیم حرفه‌ای و با انگیزه به نشر و استقبال از  کار شما کمک بیشتری می‌کند. ویراستاری حرفه‌ای و اصولی نوشته‌تان کمک می‌کند تا خواننده شما را تا پایان کتاب دنبال کند.

صفحه‌آرایی مناسب و زیبا بر جذابیت  و کشش کتابتان می‌افزاید، جلد زیبا و مناسب و مرتبط با موضوع افراد بیشتری را تشویق می‌کند تا کتاب را انتخاب و مطالعه کنند. داشتن فعالیت‌ها و تبلیغات مجازی و داشتنت فروشگاه اینترنتی ، وب سایت و دیگر صفحات مجازی از مزیت‌های یک انتشارات می‌باششد، و در یک کلام ناشری را انتخاب کنید که مسئولیت صفر تا صد کار شما را به عهده بگیرد و در تمام مراحال همراه و راهنمای شما باشد.

انتشارات نسل روشن  با تیمی پویا و پرانگیزه همراه و همپای شما در تمامی‌ مراحل، از تایپ تا چاپ و اخذ مجوز کتاب، همراه شماست و آمادگی دارد تا به شما عزیزان مشاوره لازم در زمینه چاپ کتاب‌های رمان و داستان را ارائه دهد.

استعلام هزینه چاپ کتاب

3 دیدگاه در “چگونه رمان خود را چاپ کنید – یا – چطور به نویسنده‌ای واقعی تبدیل شوید

  1. با سلام بنده علاقه دارم رمانم را در نشریه‌ی شما به چاپ برسانم ولی نمی‌دانم شرایط نشریه‌ی شما چی هست و از کجا باید شروع کنم!ممنون راهنماییم کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *