فوریه 2, 2020 قانون‌های یک دختر ۱۵ ساله

چاپ کتاب قانون‌های یک دختر ۱۵ ساله اثر ملیکا دستاری

معرفی کتاب

عنوان کتاب: قانون‌های یک دختر ۱۵ ساله
نویسنده: ملیکا دستاری
موضوع: راه و رسم زندگی – نوجوانان
ناشر: نسل روشن
چاپ: اول – ۱۳۹۸
تعداد صفحات: ۷۸ ص
شابک: ۹-۰۲۸-۲۴۷-۶۲۲-۹۷۸

مقدمه

آرامش را در زندگانیای دیدم که هوایش از نفسهای خودم بود…
دختری به اسم عسل با رفتارهای خاص خودش که گاهی به مانند
توست و گاهی در تضاد با تو …
می‌خواهم به تو بگویم از لحظه‌های زندگی‌ام،از خوبی‌ها و بدی‌هایش، از لمس خوشبختی با گرفتن دست‌های گرم خودت…
میدانی زندگی همان لحظه‌هاییست که در گذرش نشست‌های….
هوای خودت را داشته باش.تو برای خودت آفریده شده‌ای…
دوستت دارم خودم…

بخشی از کتاب

در ابتدای کتاب قانون‌های یک دختر ۱۵ ساله نویسنده به معرفی شخصیت اصلی داستان می‌پردازد. در حین این مطالب است که شما با چالش‌های ذهنی دختری نوجوان که در ارتباط با خود و دنیای پیراموش است، آشنا می‌شوید:

عسل کسی است که دربارۀ همه چیز زیاد از حد فکر م یکند. بعضی وق تها هم بدون هیچ فکری کلی کار انجام م یدهد و پشیمان می‌شود. کلی تظاهر می‌کند. بعضی وقت‌ها تظاهر به دوست داشتن، وگاهی وقت‌ها تظاهر به شاد بودن و بی‌فکر وخیال بودن. جوری که همه فکر می‌کنند این دختر خیلی بی‌احساس است و هیچ چیز برایش مهم نیست، و فقط چند نفر در زندگی‌اش هستند که می‌دانند عسل چقدر پراحساس است.
البته آنها هم از کل احساسات عسل خبر ندارند. چون اوهیچ‌وقت نمی تواند کل حرف های دلش را به طرف مقابلش بگوید، و هیچ‌وقت نمی تواند دلیل اصلی ناراحت یاش را بیان کند.

در ادامه می‌خوانیم:

دختری که علاقۀ شدیدی به موسیقی دارد، به شاد بودن. دوست دارد همه فکر کنند که او شاد است ولی همیشه هم موفق نمی شود…
بعضی وقت‌ها این ما نیستیم که در مورد ناراحتی‌هامون حرف می‌زنیم بلکه روحمان است که به ستوه می‌آید و تمامی حرفهایش را به ظاهرمان تلقین می‌کند… دختری سردرگم در علایق‌اش… علایقی که نمی‌داند واقعاً خودش به آ نها علاقه‌مند است، یا اینکه آ نها را بقیه به او تلقین کرده‌اند.

نمی‌داند آینده‌اش چگونه قرار است بشود، حتی نمی‌داند چند روز دیگر قرار است چه اتفاقی برایش بیافتد، و همین سردرگمی‌هاست که دنیایش را قشنگ کرد هاست. عسل عاشق چالش‌های زندگی‌اش است و سعی دارد با همۀ آنها کنار بیاید و نمی‌داند م یتواند یا نه؟ تا الآن که توانسته است.
شاید بتواند همین طوری ادامه بدهد و به جنگ زندگی برود… دختری که حتی درلباس پوشیدن هم سردرگم است. او حتی علایقش را نسبت به تیپش نمی‌داند. او نمی‌داند تیپ اسپرت دوست دارد یا کلاسیک یا… همیشه چیزی که به آن فکر نمی‌کرده است برایش اتفاق افتاده‌است…

درباره‌ی کتاب

کتاب قانون‌های یک دختر ۱۵ ساله ، کتابی است با درون مایه روان‌شناسی رشد مربوط به دوران نوجوانی. داستان سعی می‌کند خواننده را با نوجوان امروزی بیشتر آشنا کند و برای خواننده نوجوان دردی مشترک را توضیح دهد که از آشفتگی‌ها و پرسش‌های بی‌پاسخ ذهنی او نشات می‌گیرد.

دنیای امروز رنگ باخته از سنت‌هایی که جواب‌های قطعی را بی چون و چرا عرضه می‌کردند، انتخاب‌های بسیاری را پیش روی نوجوانانی قرار می‌دهد که با ذهن خالی از تجربه خود سعی در تعریف هویت خود و معنا دادن به زنگی‌شان هستند.

نثر اثر ساده و به زبان گفتار نوشته شده است تا با نوجوان امروزی راحت‌تر ارتباط برقرار کند. زیاد نبودن صفحات نیز به جذب بهتر کلیت و جزئیات اثر کمک می‌کند. کتاب با توجه به موضوع آن حاوی قسمت‌های طولانی از شخصیت پردازی است که این کار به زیبایی اثر می‌افزاید.

لینک خرید کتاب

برچسب خورده برای:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *