ژانویه 18, 2020 راهنمای کامل و قدم به قدم نویسنده شدن – قسمت چهارم

راهنمای کامل و قدم به قدم نویسنده شدن – قسمت چهارم

در ادامه‌ی مطالب آموزشی برای نویسنده شدن نظر شما به به چهار اصل دیگر از گام‌های لازم برای نویسنده شدن جلب می‌کنم.

از کجا شروع کنیم؟

خیلی از نویسندگان نوپا این مشکل را دارند که نمی‌دانند دقیقا از کجا شروع کنند. بهترین روش برای شروع نویسندگی، ساده‌نویسی و موضوعات ساده و نزدیک به خود نویسنده است. مهم این است که شما شروع کنید و دست به کار شوید، راه شما را هدایت خواهد کرد.

ژورنال نویسی

ابتدا روزمره‌‌نویسی را امتحان کنید

اتفاقات و جریان زندگی روزمره‌تان را بنویسید. هر روز روزی مهم که اتفاقات بزرگ یا کوچکی را همراه دارد. روزمره‌نویسی موضوعی ست که گرچه تکراری به نظر می رسد ولی نتایج متنوع و جذابی به همراه دارد. این موضوعی بسیار ساده و جذاب است. به عنوان نویسنده روز خودتان را شرح دهید. البته نه مثل یک ربات، بلکه هنرمندانه و خلاقانه و با دیدگاهی موشکافانه. موضوعات ساده و تکراری زندگی‌تان را شرح دهید و از لابه‌لای همین اتفاقات تکراری، زیبایی‌ها و جذابیت ها را بیرون بکشید. روزمره‌نویسی چند مزیت دارد، نخست آنکه نوشتن خاطرات روزانه مهارت شما را در نوشتن بهبود می‌بخشد و به مرور زمان ایده‌های جذابی برای نوشتن به شما می‌دهد.

دوم آنکه شما با رومزه‌نویسی یاد می‌گیرد که از زندگی‌ای ساده که اکثریت مردم آن را تجربه می کنند، جذابیت هایی را بیرون بکشید و برای نوشتن همیشه منتظر موضوعی عجیب و غریب و خیلی خاص نباشید. پس شروع کنید و جریان زندگی روزانه‌تان را به شکلی جذاب و با دیدگاهی نو و موشکافانه بنویسید و یک یا چند داستان کوتاه خلق کنید. در روزمره‌نویسی هنر نوشتن بیش از هر زمان دیگری دیده می‌شود.

صفر تا صد چاپ کتاب

به خاطرات گذشته‌تان گریزی بزنید و نویسنده‌ی زندگی خودتان باشید.

به عقب برگردید و زندگی گذشته‌تان را مرور کنید. از اتفاقات مهمی که خطی مشی زندگی یا روند فکری شما را تغییر داده‌اند را پیدا کنید و به عنوان یک نویسنده از خاطرات مهم زندگی‌تان برای نوشتن ایده بگیرید. هر آدمی با نگاهی موشکافانه به زندگی خود یا اطرافیانش می‌تواند موضوعات بسیار خاص و جذابی برای نوشتن پیدا کند. هر زندگی یک داستان بلند یا یک کتاب رمان است. هر آدمی یک داستان به همراه خود دارد. پس دیدگاه خود را گسترش دهید و خاطرات تاثیرگزار زندگی خود را بنویسید یا برای نوشتن از آن‌ها ایده بگیرید. همه چیز به دیدگاه شما و دقت شما در درک اتفاقات بستگی دارد. خاطرات گذشته زندگی خود و اطرافیانتان را مرور کنید و یک رمان یا یک داستان بلند خلق کنید.

رویاهایتان را بنویسید

رویاها و آرزوهایتان را بنویسید.

خودتان را کشف کنید، رویاها و آرزوهایتان را پیدا کنید و آرمان شهر خود را شرح دهید. نویسنده شدن در نهایت اتصال واقعیت به تخیلات و افکار شماست و چیزی را می‌نویسد که رویایش را در سردارد و یا چیزی را می‌نویسد که بیش ازاندازه به آن فکر می‌کند. رویاهایتان را بنویسید و هنر خود را در خلق جهانی زیباتر به عنوان یک نویسنده شرح دهید. رویاها و آرزوهای شما موضوعات جذابی هستند که می‌توانید یک داستان بلند درباره‌ی آن ها بنویسید.

با چیزهایی که می‌بینید و می‌شونید شروع کنید. با زندگی روزمره‌تان، با خاطره ‌نویسی، با وقایع و اتفاقات کوچک روزانه از آدم ها و اتفاقات دورو اطرافتان ایده بگیرید و بنویسید. هر نویسنده‌ای ابتدا با چیزهایی که می‌بیند و می‌شنود آغاز می‌کند. با زندگی روزمره‌اش، خاطرات زیبایش و سپس با رویاها و آرزوهای بلندش. و سپس از آن نویسنده به درک‌های تازه‌تری می‌رسد و داستانی با پستی ها و بلندی‌های گوناگون می‌نویسد. یادتان باشد موضوعات ساده اگر خوب پرداخته شوند می‌توانند بسیار پر مخاطب باشند.

استعلام هزینه چاپ کتاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *