دسامبر 31, 2019 چرا بنویسیم

چرا بنویسیم و چرا نوشتن اهمیت دارد؟ – قسمت اول

چرا بنویسیم؟

چرا بنویسیم ؟ نوشتن یکی از مهم‌ترین ابزار برای گسترش فرهنگ، انتقال اطلاعات، افزایش سطح دانش و آگاهی در هر جامعه‌ای است. به کتاب های قدیمی و آثار به جا مانده از قدیم نگاه کنید. کتاب هایی سراسر دانش، حکمت و آگاهی که با ارزش‌ترین اطلاعات و زیباترین ادبیات و خرد را به ما انتقال می دهند. این انتقال تنها از طریق نوشتن اتفاق افتاده است. اگر این انتقال اطلاعات از طریق نوشتن اتفاق نمی افتاد چنین پیشرفتی هم در دنیای امروز ما رخ نمی داد. نوشتن و مهارت نویسندگی یکی از اصلی‌ترین دلایل پیشرفت تاریخ بشر است. هر آنچه از دانش و خرد ثبت شده باقی مانده و هر چه که نوشته نشده از خاطره ها محو شده. پس اهمیت نوشتن بیش از آنچه به نظر می آید مهم و تاثیرگزار است. امروزه نوشتن و مهارت نویسندگی بیش از هر زمان دیگری مفید و مورد نیاز است. نوشتن یکی از بهترین ابزار برای انتقال اطلاعات، انتقال ایده ها و تفکرات، انتقال مفاهیم فرهنگی، معرفی شغل ها و … می باشد.

■ بنویسید تا اثر و دیدگاه شما ماندگار شود. نوشتن درست‌ترین راه برای حفظ یک اثر است. چه کار شما ادبی باشد چه تحقیقی و علمی باشد، نوشتن و ثبت بهترین روش برای حفظ آن است.

■ بنویسید تا بتوانید آن را با دیگران به اشتراک بگزارید. می توانید کتاب چاپ کنید، کتاب رمان یا داستان، کتاب شعر، کتاب تحقیقی یا پژوهشی و یا کتاب پایان نامه. با به اشتراک گذاشتن کارتان می توانید از نظرات، انتقادات و پیشنهادات مخاطبانتان استفاده کنید.

■ نوشتن قدمی مفید در راستای بالابردن سطح فرهنگ در هر جامعه‌ای است. هر کسی که به نویسندگی روی می آورد و مهارت نویسندگی را در خود پرورش می دهد نا خودآگاه مجبور به مطالعه ی بیشتر است و از طرفی هر نوشته‌ای مخاطبان مخصوص به خود را پیدا می کند و همین امر به افزایش میزان مطالعه جامعه کمک می کند و بالا رفتن سطح فرهنگی جامعه کمک می کند.

■ مهارت نویسندگی زیربنای تولید محتوا در هر کاری است. شما برای معرفی و تبلیغ در هر کاری می توانید از مهارت نویسندگی بهره ببرید. و علاوه بر آن کتاب ها نقش اساسی در کسب و کارها دارند و جایگاه ویژه‌ای در راه اندازی و رونق کسب و کارها دارند.

■ نوشتن و ثبت اثر راهی برای جلوگیری از سرقت ادبی است. در دنیای امروز این یکی از جواب ها برای این سوال است که چرا بنویسیم . مطمئنا دلتان نمی‌خواهد که ایده و اثر خود را در کنار نام دیگری غیر از نام خودتان ببینید.

■ مهارت نویسندگی بر اعتبار شما می افزاید و چاپ کتاب پشتوانه علمی و فرهنگی قوی برای شما ایجاد می کند.

■ به دست آوردن مهارت نویسندگی کمکتان می کند تا کسب و کار شخصی خودتان را تبلیغ و معرفی کنید.

■ اگر در یک زمینه خاص بنویسید پس از مدتی در آن زمینه صاحب نظر خواهید شد.

■ مهارت نویسندگی را در خود پرورش دهید و تولید محتوا کنید. امروزه به دلیل وجود شبکه های اجتماعی و کاربرد دنیای مجازی در زمینه های مختلف. تولید محتوا یکی از مهم‌ترین و مورد نیازترین کارهاست. هر شغل هر سیستم وهر زمینه ی کاری و فرهنگی در دنیا نیاز به تولید محتوا دارد. مهارت نویسندگی در هر شغلی که هستید به شما کمک می کند تا در آن زمینه، تولید محتوای مناسب انجام دهید. اثر کم رنگ‌ترین جوهرها از قویترین حافظه ها ماندگارتر است. پس بنویسید تا ماندگار شوید و مهارت نویسندگی را در خود و در جامعه خود گسترش دهید.

اینکه چرا بنویسیم سوال مهمی است که هر نویسنده‌ای در راه خود چه آغاز آن باشد و چه حتی کتاب‌های بسیاری نوشته باشد، ذهنش را به پاسخ به آن مشغول می‌کند. ولی دست به قلم بردن و نوشتن حتی اگر به کتابی در کتاب فروشی تبدیل نشود تنها راهی است که با آن می‌توانید اندیشه‌های خود را زنده و واقعی در پیش رو داشته باشید.

نویسندگان بزرگ چطور به نوشتن می‌نگرند؟

درپایان نظر نویسندگان بزرگ را درباره نوشتن قرار داده‌ام، امیدوارم که الهام بخش شما در راه خلق آثارتان باشد:

گوستاو فلوبر نویسنده کتاب «مادام بواری»: هنر نویسندگی، هنر پی بردن به چیزهایی است که به آنها اعتقاد دارید.

جی کی رولینگ نویسنده مجموعه کتاب‌های هری پاتر: به هنگام نوشتن، مجبورم داستانی را که دوست دارم بنویسم. من هرگز در حین نوشتن به این فکر نمی‌کنم که داستان‌های خود را برای گروه سنی ۸ سال بنویسم. من مجبورم داستان را آن گونه‌ای که دوست دارم روایت کنم.

استیون کینگ نویسنده کتاب «در قتلگاه»: اگر زمانی برای خواندن ندارید، زمانی برای نوشتن هم نخواهید داشت.

فیلیپ راث نویسنده کتاب «یکی مثل همه»: نوشتن تنها کاری است که هشت ساعت در روز، هفت روز در هفته، سیصد و شصت و پنج روز در سال می‌توانم به آن بپردازم.

سامرست موام نویسنده کتاب «دن فرناندو»: اگر این قابلیت را دارید که خوب داستان بگویید، شخصیت‌هایی را خلق کنید، صحنه‌هایی را ایجاد کنید و احساس و صداقت دارید، اصلا مسئله‌ای نیست که شما چگونه می‌نویسید.

ویلیام فاکنر نویسنده کتاب خشم و هیاهو:‌ نوشتن رو شروع کن. شانست رو امتحان کن، ممکنه بد بشه، اما این تنها راهی است که می‌تونی کار واقعا خوبی را انجام دهی.

برچسب خورده برای:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *