نوامبر 13, 2019 هوش مصنوعی

کتاب هوش مصنوعی (از مقدماتی تا پیشرفته) نوشته مریم آقاجانی

عنوان کتاب: هوش مصنوعی (از مقدماتی تا پیشرفته)

نویسنده: مریم آقاجانی

ناشر: نسل روشن

نوبت چاپ: اول ۱۳۹۸

قیمت: ۳۵۰۰۰ تومان

 

معرفی کتاب

هوش مصنوعی یکی از مقوله هایی است که در علوم کامپیوتر اهمیت فراوان دارد و تغییرات در آن می تواند تحولات گسترده ای را در فناوری اطلاعات پدید آورد.

هوش مصنوعی هوش ماشین هاست! در واقع شاخه ای از علوم کامپیوتر است که قصد دارد راه حال های الگوریتمی را ارائه کند تا بتوان به وسیله آن ها در ماشین ها هوشمندی ایجاد کرد. برای تولید سیستم های هوشمند باید با ساختار درونی آنها آشنا شد.

بنابراین ابتدا باید با تعریف هوشمندی آشنا شوید و منظور از ماشین را دریابید و سپس انواع عامل های هوشمند را بشناسید و از نحوه کارکردشان اطاع پیدا کنید. در این کتاب به این مسائل به طور کامل پرداخته می شود.

فهرست کتاب

فصل اول:هوش مصنوعی چیست؟

فصل دوم: عامل های هوشمند

فصل سوم: حل مسائل از طریق جستجو

فصل چهارم: متدهای جستجوی آگاهانه

فصل پنجم: ارضای محدودیت

فصل ششم: بازی ها و جستجوهای خصمانه

فصل هفتم: عامل های منطقی

فصل هشتم: منطق مرتبه اول

بریده ای از فصل اول

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی هوش ماشین هاست! در واقع شاخه ای از علوم کامپیوتر است که قصد دارد راه حال های الگوریتیمی را ارائه کند تا بتوانیم به وسیله آن ها در ماشین ها هوشمندی ایجاد کنیم. اما این تعریف کافی نیست. اول از همه باید بدانیم که تعریف هوشمندی چیست و بعد باید منظور از ماشین را دریابیم.

استدالال، منطق، تصمیم گیری، این ها توانایی هستند که شما از آن ها استفاده می کنید. پس شما هوشمند هستید. ار این توانایی ها را در کامپیوتر هم ایجاد کنیم، آنگاه به مشاین هوشمد دست می یابیم!

«هوش مصنوعی، دانش ساختن ماشین ها یا برنامه های هوشمند است».

 

لینک خرید کتاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *