اکتبر 7, 2019 تمام فرآیند چاپ و نشر کتاب

راهنمای مراحل چاپ و نشر کتاب برای نویسندگان و مولفان

مقدمه

شما در هر زمینه ای که فعالیت می‌کنید. کارمندید، هنرمندید یا دانشجو، می‌توانید ایده، تجربیات و تحقیقات خود را به کتابی ارزشمند برای چاپ و نشر تبدیل کنید. با این کار اثر شما علاوه بر اینکه چراغی پرتو افکن بر مسیر زندگی دیگران خواهد بود به کتابی ماندگار تبدیل خواهد شد. چاپ کتاب به برند شخصی شما اعتبار می بخشد تا راهی را برای به سوی مسیر جدیدی از زندگی حرفه‌ای خود باز کنید.

فراموش نکنید که هنر و تجربه‌ی شما دارای محتوای ارزشمندی است که در صورت عدم ثبت آن به نام خودتان امکان سواستفاده و برداشت را برای دیگران فراهم کرده‌اید. تبدیل فعالیت‌هایتان به کتاب و ثبت آن در کتابخانه ملی از بروز چنین اتفاقالی جلوگیری می‌کند. متن زیر راهنمای نشر کتاب می‌باشد، که امیدوارم شما را برای چاپ کتابتان یاری کند.

راهنمای چاپ کتاب

پس از آنکه نویسنده یا ناشر او کتاب را تایپ و صفحه‌آرایی کرد، و برای گرفتن شماره استاندارد بین‌المللی کتاب یا همان شابک (کد سیزده رقمی شامل مشخصات کامل کتاب) اقدام کرد، کتاب برای صدور فیپا به کتابخانه ملی فرستاده می شود تا شناسنامه کتاب نهیه گردد. پس از دریافت فیپا کتاب به وزارت ارشاد اسلامی برای دریافت مجوز چاپ فرستاده می‌شود. مدت زمان لازم برای صدور مجوز چاپ بستگی به بررسی‌های وزارت ارشاد دارد.

اکنون که مجوز کتاب خود را دریافت کرده‌اید، همه چیز برای آغاز فرآیند چاپ آماده است. در این مرحله ناشر برای کتاب شما فرآیندهای لیتوگرافی، چاپ و صحافی را انجام می‌دهد. مدت زمان لازم در این مرحله برای کتاب‌های علمی ۳۰ تا ۴۵ روز و برای سای کتاب‌ها مانند کتب شعر، رمان و کتاب‌های حوزه علوم انسانی ۲ تا ۴ ماه می‌باشد

نحوه همکاری با انتشارات

ابتدا با انتشارات تماس بگیرید تا در قراری حضوری قرارداد چاپ و نشر کتاب تنظیم گردد. انتشارات نسل روشن برای افرادی که در شهرهای دیگری هستند امکان اینکه فرآیندهای چاپ را غیرحضوری دنبال کنند فراهم کرده‌است.

در قرارداد نام کتاب، تعداد صفحات، و سایر شرایط مورد توافق دو طرف ذکر می‌گردد. در این مرحله ناشر دست‌نوشته‌ها یا فایل‌های متنی کتاب را تحویل می‌گیرد. در این مرحله انتشارات کتاب شما را به نام خودتان در سایت رسمی خانه کتاب ثبت می کند تا شابک به نام نویسنده اثر باشد. این کار از هرگونه سواستفاده جلوگیری می‌کند. ادامه فرآیند چاپ تا فروش کتاب شما به عهده ناشر می‌باشد.

نسل روشن با بهره‌مندی از بهترین دستگاه‌های چاپ دیجیتال امکان چاپ کتاب در تیراژهای مختلف را فراهم می‌کند. در پست زیر می توانید تفاوت بین چاپ دیجیتال و چاپ آفست را مطالعه کنید.

استعلام آنلاین هزینه چاپ کتاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *