شهریور ۲۰, ۱۳۹۸ کتاب پنجره بیمارستان

چاپ کتاب پنجره بیمارستان نویسنده اثر آرش آذر

کتاب پنجره بیمارستان

عنوان اثر: پنجره بیمارستان

ناشر: انتشارات نسل روشن

نویسنده: آرش آذر

نوبت چاپ: اول ۱۳۹۸

قیمت: ۲۰۰۰۰ تومان

بخشی از کتاب :

مقدمه

خیلی از ما هستیم که دیگران را بدون درک و حمایت در دنیای پست رها می کنیم تا در این جاده های سنگلاخی روزگار، هر آنچه به سرشان بیاید اتفاق بیفتد و برای ما هم اهمیتی ندارد. سعی کنیم در اطرافمان تنها دفت حاصل کنیم تا بدانیم کدامین کارهاست که به دست ما انجام می گیرد و کدامین مشکلات است که ما حلالش می شویم. شاید در همین نزدیکی ها کسی کمک بخواهد اما جرات مطرح کردن را با ما ندارد و از ما شرم می کند.

چشم های منتظری را تصور کنیم که دست های پرتوان ما در دنیاله می روند و تفکر کنیم مخاطب های آشنایی که هوایمان را دارند. سال ها پیش کوروش کبیر منشوری با نام حقوق بشر نوشت و در آن اعلام داشت: من برده داری را برانداختم، اما اکنون ما نیز فرزندان همان آب و خاکیم و با نژاد آریایی نام بر شناسنامه می زنیم اما چرا همگی برده ی پول شده ایم؟ شاید بزرگترین علامت سوال من هم همین باشد که چرا پول از جان آدم ها با ارزش تر می شود؟

برشی از کتاب

امروزه روزگار ما چنان رقم خورده است که فعل و فاعل به راستی که با هم معنا می یابد این سخن بدان معناست که برخی چیزهایی هستند زمانی که با همدیگر ادغام می شوند جان یک انسان را نابود می کنند و انسانیت و اخلاق بشری را به چالش می کشند. در ادامه داستانی نگاشت هام که یک پرده از این حوادث را در زمره ی سخن های یک شخص مجهول بیان می کند که به راستی دانستنش خالی از عیب نیست.

افرادی که بدون پشتوانه هستند را باید حمایت کرد نه این که از آنها برای خود به عنوان منبع مالی استفاده کرد. نپرسیده و نسنجیده رفتارها و برخورد ماست که ارزشهایی را وضع می کند که باعث خسارت هایی اعم از مالی و جانی می شود.

 

لینک خرید کتاب پنجره بیمارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *