می 8, 2019

شرایط کلی همکاری جهت چاپ و نشر کتاب (بخش ۱)

شما در هر زمینه‌ای که فعالیت میکنید؛ (شاغلید، هنرمندید، استادید، دانشجو هستید و…) و یا اشعار و دلنوشته‌ای دارید  می‌توانید آن را به کتابی ارزشمند و ماندگار تبدیل کرده و برای خود اعتباری مضاعف در حرفه و محیط اجتماعی پیرامون خود فراهم آورید که چاپ کتاب نوعی اعتبار برای شما می‌باشد. همچنین شما با چاپ کتاب در زمینه فعالیت خود می‌توانید وجهه‌ای کاملاً متفاوت با قبل پیدا کرده و در زمینه فعالیتی خود فرد موفق‌تری باشید.

بعضاً دیده شده که دوستان؛ ایده، دانش، تجربه و یا دست نوشته‌های خود اعم از شعر و داستان‌های کوتاه را در میان جمعی بیان نموده و پس از گذشت زمانی متوجه شدند که آن اثر به نام دیگری به ثبت رسیده و به اصطلاح  سرقت ادبی رخ داده است. شما می‌توانید با تبدیل آثار خود به کتاب و ثبت آن در کتابخانه ملی از بروز چنین مواردی به‌راحتی جلوگیری نمائید. انتشارات نسل روشن با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در اختیار داشتن خط تولید کامل چاپ کتاب (از تبدیل دست نوشته‌های صاحب اثر تا تحویل کتابی مرغوب و با کیفیت) و تجربه چاپ و انتشار بیش از ۷۰۰ عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف(علمی، دانشگاهی، شعر،رمان و…) افتخار دارد در خدمت اساتید و نویسندگان عزیزی که تمایل دارند آثار و تالیفات خود را به ثبت برسانند باشد.

روند کامل چاپ کتاب ↓

کتاب پس از آماده شدن توسط نویسنده؛ تایپ و صفحه‌آرایی شده و برای گرفتن شماره استاندارد بین المللی کتاب و یا همان شابک ( یک کد سیزده رقمی بین المللی بوده که دربرگیرنده کلیه مشخصات کتاب می‌باشد و ناشرین به تعدادی معین در اختیار دارند) راهی خانه کتاب می‌شود و پس از اختصاص شابک، کتاب برای صدور فیپا به کتابخانه ملی (شناسنامه کتاب ) فرستاده می‌شود و پس از دریافت فیپا(که اطلاعات کامل کتاب در آن جمع شده) کتاب به وزارت ارشاد برای دریافت مجوز چاپ فرستاده می‌شود تا مجوز چاپ برای کتاب صادر شود.(مدت زمان صدور مجوز از اختیار ناشر خارج می‌باشد).

     بعد از اتمام تمامی مراحل فوق، حالا کتاب شما آماده چاپ است و توسط ناشر برای لیتوگرافی، چاپ و صحافی فرستاده می‌شود. تمام این مراحل ممکن است بین ۱ الی۴ ماه طول بکشد که با توجه به موضوع کتاب و شرایط و زمان انجام متغیر خواهد بود(مدت زمان چاپ کتاب برای کتاب‌های علمی۳۰تا۴۵ روز و برای سایر کتابها مانند شعر، رمان و کتاب‌های حوزه علوم انسانی، ۲تا۴ ماه می باشد).

ادامه دارد……..

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *