آبان ۲۸, ۱۳۹۷

چاپ کتاب برنامه نویسی به زبان پایتون تالیف مینو سلطانشاهی،سید مجتبی صباغ جعفری

چاپ کتاب برنامه نویسی به زبان پایتون تالیف مینو سلطانشاهی ، سید مجتبی صباغ جعفری در سال ۱۳۹۷ توسط انتشارات نسل روشن به چاپ و نشر رسید که بخشی از مقدمه آن را در ذیل می خوانیم :

امروزه، پیشرفت سریع فنّاوری، چشم اندازها و افق های روشن تری را برای رسیدن به مدارج علمی و صنعتی بالاتر و حل مشکلات و دغدغه های بشر ارائه کرده است. درواقع، اکثر کارهای روزمره انسان با سیستم های ارتباطی نوین و فناوری اطلاعات گره خورده است. بنابراین، با اهمیت علم کامپیوتر به عنوان نمود اصلی فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیای امروز، لازم است هر فردی تا حد نیاز هم که باشد دانش برنامه نویسی و صحبت به زبان کامپیوتر را بیاموزد. با توجه به وجود تعداد زیادی از زبان های برنامه نویسی که البته هرکدام جنبه های خاص و نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارند، انتخاب یک زبان برنامه نویسی مناسب برای کاربران موضوعی حائز اهمیت است. یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی که اخیراً ارزش و
اهمیت آن به شدت بروز و نمود یافته و بیشترین جهش را در داشتن برنامه نویس دارد، زبان پایتون است. این زبان با سادگی و توانمندی هایی که دارد توانسته است قدرت خود را به رخ سایر زبان های دیگر به ویژه زبان های اسکریپت بکشاند. ابزارهای قدرتمند ساخته شده حول این زبان در تولید برنامه های کاربردی، طراحی صفحات وب، طراحی بازی های رایانه ای، ریاضیات و آمار، گرافیک، هوش مصنوعی و مانند آن، باعث شده است که بهترین گزینه برای برنامه نویسی باشد، به ویژه که یک زبان دینامیک نیز است و مشکلات زبان های استاتیک مانند زبان های خانواده C را ندارد. بنابراین، در این کتاب سعی شده است برنامه نویسی به زبان پایتون را از مباحث مقدماتی تا پیشرفته به خوانندگان محترم آموزش دهیم.

این کتاب در قطع وزیری و صحافی شومیز در ۲۰۰ صفحه به چاپ رسیده است

برچسب خورده برای:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *