مهر ۳, ۱۳۹۷

چاپ کتاب اصول آهنگری ترجمه دکتر سید علی موسوی

چاپ کتاب اصول آهنگری ترجمه دکتر سید علی موسوی در سال ۱۳۹۵ توسط انتشارات نسل روشن به چاپ و نشر رسید که بخشی از مقدمه آن که برای ساخت ابزار بوسیله ی منابع در دسترس را در ذیل می خوانیم :
این کتاب تکنیک های پایه و اصولی اهنگری را توضیح می دهد و قدم به قدم دستورالعمل های مورد نیاز در مورد چگونگی ساخت طیف وسیعی از ابزار و محصولا ت را ارائه می دهد . این کتاب به ۶ قسمت تقسیم شده است، هر قسمت، ادامه ی قسمت قبلی است. با پیشروی در بخش های مربوطه،
شما با یادگیری ساخت ابزار، مهارت های استفاده از ان را نیز می آموزید. هر مرحله توسط یک تصویرشرح داده شده است . همچنین یک بخش، پوشش تجهیزات کارگاه را، از جمله طر ح های فانوسه، هارس و سندان بر عهده دارد . (فرض بر این است که شما این تکنیک ها را در یک فورج، قبل ازاینکه کارگاهی برای خود میسازید، تمرین می کنید.) با شروع توسط یک سندان، یک جفت فانوسه و چند ابزار پایه، تقریبا همه ی وسایل موردنیاز برای آهنگری را می توان با منابع در دسترس، ساخت . در صورت امکان، بیش از یک روش ساخت ابزار و بیش از یک منبع فلز پیشنهاد و توضیح داده شده است.
ابزار موجود در این کتاب، کپی ساخته شده در کارخانه نیست، اما به خوبی کاربرد دارد و هزینه ی پایین و قابل استفاده و نگهداری در فورجهای روستایی را به همراه دارد. طراحی همه ی ایتم ها، بر طبق تجربیات نویسندگان کتاب، در هنگام کار با آهنگران روستایی کشور زیمبابوه و مالاوی است . این کتاب، تکنیک ها و ابزار سنتی را رد نمی کند، اما بدنبال ارائه ی انتخاب های مناسب برای آهنگرانی که سعی در یاد گیری این مهارت و نحوه ی انجام ان هستند، کمک خواهد کرد . هر زمانی که راه حل های سنتی مناسب باشد، برای مثال فانوسه ی پوست بز درافریقا، در کتاب قید خواهد شد.نویسندگان در سراسر کتاب، سعی در جلوگیری از استفاده ی از ابعاد ثابت را داشته اند . اندازه و شکل دقیق یک قطعه فلزی برای یک مهندس در ساخت ماشین بسیار مهم است، اما برای یک آهنگر، این معیار می تواند توسط خواسته ی مشتری و فلز استفاده شده، متفاوت باشد . روش های توضیح داده شده، تنها روش موجود نیست، بلکه آن ها به عنوان در دسترسترین بودن انتخاب شده اند.
این کتاب در قطع وزیری و صحافی شومیز در۱۳۶صفحه به چاپ رسیده است

برچسب خورده برای:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *