شهریور ۳۱, ۱۳۹۷

چاپ کتاب بازاریابی محتوایی ترجمه سجاد خزائی و مریم نجفی

چاپ کتاب بازاریابی محتوایی (کسب مشتریان بیشتر با بازاریابی کمتر) ترجمه سجاد خزائی و مریم نجفی در سال ۱۳۹۶توسط انتشارات نسل روشن به چاپ و نشر رسید که بخشی از مقدمه آن را در ذیل می خوانیم :
شما این کتاب را به این دلیل از قفسه برداشته‏اید چون یک بازاریاب هستید و در مورد بازاریابی محتوایی چیزی شنیده‏ اید و می‏خواهید بدانید چه کاری می‏تواند برای شما انجام دهد؟

در دنیای پر از محتوای امروز کمتر کسی پیام‏های تبلیغاتی را گوش می‌کند، می‌خواند یا به آنها عمل می‌کند. نرخ باز کردن ایمیل‌ها، نرخ کلیک روی لینک‌ها، نرخ تماس‌های تلفنی همگی رو به کاهش هستند. تنها راه دست یافتن به مخاطب امروزی در دنیای اطلاعات زده و اشباع شده از محتوا، بازاریابی محتوایی جذاب است که به لحاظ عاطفی در ارتباط با افرادی است که سعی می‌کنید با آن‌ها ارتباط داشته باشید. بگذارید که مشتری‌هایتان دید متفاوتی به شما داشته باشند… کمتر شبیه کسی که می‌خواهد چیزی به آن‌ها بفروشد و بیشتر شبیه یک منبع واقعی و متخصص اطلاعاتی باشید.

ما نیاز داریم تا رویکردی جسورانه به بازاریابی داشته باشیم، باید آن را بهتر انجام دهیم. باید کمتر بر محصولات خود و بیشتر بر مشتریان تمرکزکنیم. بله شما درست متوجه شدید: برای دستیابی به فروش بیشتر، باید محصولات و خدمات خود را کمتر بازاریابی کنید؟!
مشتریانتان به شما، محصولات‏ و خدماتی که ارائه می‏کنید اهمیتی نمی‏دهند. آن‌ها به خودشان، خواسته‏ها و نیازهایشان اهمیت می‏دهند. بازاریابی محتوایی عبارتست از خلق اطلاعاتی که برای مشتریان جذاب باشد، در نتیجه توجه مشتریان به شما معطوف خواهد شد.

“بازاریابی محتوایی، یک فرآیند کسب‏وکار و بازاریابی است که برای ایجاد وتوزیع محتوای با ارزش و بسیار جذاب به منظور جذب، بدست آوردن و پیوند دادن مخاطبان هدفی که به روشنی تعریف شده و در راستای تشویق اقدامات سودآور مشتریان هستند.”

اگر شما از طریق بازاریابی کمتر محصولات و خدمات خود، بیشتر بفروشید چطور می‌شود؟ بله، شما می‌توانید گونه‌ای از بازاریابی خلق کنید که پیش‌بینی کننده باشد و یک ارتباط واقعی ایجاد نماید! شما می‌توانید پیام‏های «فروش» که واقعا مورد نیاز هستند یا حتی پیام‏ های درخواستی مشتریان خود را بسط و گسترش دهید،. بازاریابی محتوایی با بازاریابی ناپیوسته امروزی که همه ما را در هر دقیقه روز بمباران می‌کند، فاصله بسیار زیادی دارد.

این کتاب ترجمه کتاب Epic Content Marketing نوشته جو پولیتسی، بنیانگذار موسسه بازاریابی محتوایی است، که پرفروش‏ترین کتاب آمازون و جزو پنج کتاب بابیشترین خوانش در مجله فورچون معرفی شده است، شما در این کتاب خواهید یافت که چگونه با هزینه‏ های بازاریابی و تبلیغات کمتر فروش بیشتری داشته باشید.

این کتاب از سوی بسیاری از صاحبان کسب‏وکارهای مشهور به فعالان در حوزه بازاریابی و کسب‏وکار توصیه شده است.
این کتاب در قطع وزیری و صحافی شومیز در۳۵۰صفحه به چاپ رسیده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *